RSS

Kuhinjske čarolije, novi recepti, recepti koji su zapostavljeni obuhvatiti ćemo u ovoj grupi. Ja kao domaćica znam šta ponekad znači nedostatak ideje i stoga je grupi to cilj: Ponuditi one recepte koje imam u bilježnici i solidarisati se sa ostalim domaćicama, i onima koji istinski uživaju u Magijama kuhanja

DA SE ŠPORET SIJA KAO NOV: 3 saveta za čišćenje rešetki na plinskom štednjaku

plinski-sporet-foto-shutterstock-1426772791-627210
Naslage masnoće, zapečene na visokoj temperaturi na rešetkama plinskog štednjaka, skinućete lako ako primenite ove savete…
Za početak, idealno je da prebrišete štednjak na kraju svakog dana u kuhinji. Međutim, svi znamo koliko je teško odvojiti dodatnih desetak minuta za detaljno ribanje rešetki pa je zato najbolje da na početku pranja sudova potopite rešetke u poseban sud sa malo tople vode i deterdženta i ostavite ih da se natapaju. Operite ih poslednje i rezultati će biti pristojni.
Drugi način je pranje rešetki u mašini za sudove. Pregledajte najpre uputstvo za upotrebu štednjaka i proverite da li postoji i deo koji se odnosi na rešetke – moguće je da je navedeno da li je dozvoljeno pranje ovih delova u mašini. U tom slučaju, prvo ih kratko potopite, a onda operite u mašini. Svakodnevno održavanje na taj način je lakše, a rezultati još bolji.
Treći način primenjljiv je kad pravite “veliko spremanje” kuhinje. Skinite rešetke sa ringli i smestite ih u najlon kese sa plastičnim patent-zatvaračem pa u svaku kesicu naspite po dve kašike amonijaka.
Zatvorite kesice i ostavite da stoji preko noći, a da predupredite eventualnu štetu od curenja, stavite ih sve u plastičnu kadicu ili lavor. Sutradan operite rešetke na standardan način.
lisa

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

0 komentari:

Objavi komentar